IDEC RSSAN-50A Solid State Relay 600V-AC 50A AMP 280V-AC
★★★★★ 4.3 68 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by alondragarciahair.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Input Voltage (AC): 600 V-AC
  • Output Voltage (AC): 280 V-AC
  • Output Current: 50 A AMP
Brand Name IDEC
Item Weight 1.25 Pounds
Part Number D834485-RSSAN-50A
Manufacturer IDEC
Contact Current Rating 50 Amps
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.3 out of 5
★★★★★
68 ratings | 28 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
80% (54)
4 stars
6% (4)
3 stars
3% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (7)